Про Львівський Безпековий Форум за участі директора Дипломатичної академії України Сергія Корсунського

Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посол Сергій Корсунський бере участь у Lviv Security Forum. Львівський Безпековий Форум – це дискусійна платформа для пошуку відповіді на питання яким має бути новий безпековий порядок в світі. На одному майданчику зібралися фахівці у сфері геополітики, міжнародної безпеки, політики та представники військового командування Канади, США, України, Естонії та Молдови.

Посол Сергій Корсунський про Конвенцію Монтре і чи може чинне міжнародне право вирішити сучасні загрози для безпеки в Балто-Чорноморському регіоні:

«…Росія планувала це давно (захоплення Криму і українських кораблів). Російська Федерація прекрасно розуміє, що Крим є запорукою контролю над Чорним морем. Якщо є контроль над Чорним морем – то атакувати можна з усіх боків. Ми повинні звертатись до міжнародного права, щоб притягнути Росію до відповідальності. Це стосується і Азовського моря, і Керченської протоки».

«Важливо, щоб була візуальна картинка того, що Україна не здається. Всі сторони, які підписали конвенцію, не хочуть її переглянути. Хоча ми заявляли, що хочемо, щоб країни-союзники були присутніми в Чорному морі — щоб посилити нашу позицію. Бо разом з Румунією і Болгарією в нас нема достатньо потенціалу, щоб протистояти».

«Ми повинні дотримувати положень конвенції Монтре. Передумов до зміни норм Конвенції наразі нема. Кораблі НАТО мають бути у Чорному морі, і ми б хотіли, щоб ці положення Конвенції про 21 день змінились. Бо НАТО має бути присутнє в Чорному морі». Дискусійна панель “Мілітаризація Криму: виклики для регіону НАТО».

Меню