Про ректорів Дипломатичної академії України при МЗС України

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС завдячує всім, хто з моменту її заснування своєю працею сприяв розвитку політико-дипломатичного потенціалу нашої держави.

Протягом 20 років Дипломатична академія виконувала своє ключове завдання – підготовку кваліфікованих спеціалістів для потреб дипломатичної служби. Особливо слід відмітити вклад ректорів Дипломатичної академії, Надзвичайних і Повноважних Послів України – Бориса Івановича Гуменюка та Миколи Андрійовича Кулінича.

За їх керівництва відбулася розбудова установи, встановлено тісні творчi зв’язки з провiдними вищими навчальними закладами багатьох країн світу. Було започатковано наукову бібліотеку та створено музей історії української дипломатичної служби.

За час функціонування Дипломатичної академії України як вищого навчального закладу IV рівня акредитації вона підготувала значну кількість спеціалістів з інших країн, серед яких є представники Грузії, Туркменістану, Вірменії, Азербайджану, Індонезії, Болгарії тощо. Серед них є діючі посли своїх держав і відомі політичні експерти, науковці і державні діячі.

«Ми намагалися працювати так, щоб випускник Дипломатичної Академії після дворічного навчання був універсальним дипломатичним солдатом, фахівцем, здатним реагувати на всі професійні виклики…Перш за все, дипломатичний працівник…має бути патріотом держави, для якого захист законних інтересів в світі – поклик душі, робота не за вказівкою, а власне глибоке переконання», – Борис Гуменюк.

«Створення Дипломатичної академії України в 1995 р. — вимога часу, адже розширене Міністерство закордонних справ потребувало молодих кваліфікованих фахівців. Сьогодні академія не може бути осторонь світових політичних процесів. Змінюється життя, зовнішня політика і дипломатія, змінюється плинність міжнародних подій, тому й ми повинні на це адекватно реагувати. Умовно кажучи, якщо вчора події на Балканах були на першому місці, то сьогодні події на Близькому Сході привертають нашу увагу більше. Змінюються світові тенденції, а відповідно — і ми…», – Микола Кулінич.

Меню