Програма з питань євроінтеграції для представників центральних органів виконавчої влади

У Таллінні триває навчальний візит представників українських урядових відомств, які займаються темою Європейського союзу. 

Учасники зустрілись із заступницею Голови Представництва Європейської Комісії в Естонії Яне Оіспуу (Jane Õispuu) і Головою комітету у закордонних справах Парламенту Естонії Марко Міхельсоном (Marko Mihkelson). 

Темами зустрічей стали очікування від спеціального засідання Європейської ради і прийняття лідерами країн ЄС бюджету на 2024-2027 роки, який включатиме створення Українського фонду в обсязі 50 мільярдів євро на наступні чотири роки. А також основні напрямки естонської парламентської дипломатії та підтримкаУкраїни, зокрема постачання зброї та амуніції.

У рамках проєкту українські посадовці відвідали е-Брифінг Центр і взяли участь у двох тренінгах: 

  • «Гібридні загрози як інструмент російської зовнішньої та безпекової політики» від експерта з питань безпеки і викладача Балтійського оборонного коледжу Шоти Ґвінерія (Shota Gvineria), 
  • «Суть процесу вступу до ЄС і що потрібно знати про переговори», який провів Март Волмер (Märt Volmer), заступник міністра культури з питань культурної спадщини та мистецтва Естонії. 

Шота Ґвінерія, спікер тренінгу «Гібридні загрози»:

Холодна війна для росії ніколи не закінчувалася, а лише була поставлена на паузу. У російському розумінні світу та її зовнішній політиці немає меж між станом війни та миру, оскільки військові дії розгортаються у нібито мирний час, а політичні та економічні інструменти застосовуються для розгортання війни. При цьому військові дії мають «прихований характер» і знаходяться нижче порогу конфлікту, тому тривалий час світовій спільноті було так важко на них реагувати.

Март Волмер, спікер тренінгу «Суть процесу вступу до ЄС»: 

Розширення ЄС є геостратегічним вкладенням у мир, безпеку, стабільність і процвітання, але водночас це великі виклики для самого ЄС. Тому наразі лідери ЄС наголошують, що до такого розширення мають підготуватися не тільки країни-кандидати, а й саме ЄС виконати низку домашніх завдань.

Попереду в учасників візиту ще кілька зустрічей і тренінги на теми євроінтеграції та ефективної роботи органів державної влади. 

Програму організовано Дипломатичною академією України спільно з Естонською школою дипломатії та Шведським інститутом за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку, Міністерства закордонних справ Естонії та Парламенту Естонії в рамках Тристоронньої дипломатичної ініціативи.

Меню