Сергій Корсунський про масштабні загрози для енергетичної та економічної безпеки України, які несе запуск «Турецького потоку», для інформаційного порталу “Hromadske.ua”

“Російсько-турецька угода про “Турецький потік” була ратифікована у 2017 році – був і час, і інструменти тиску на Туреччину, у тому числі через Брюссель, Софію, і Бухарест. Саме тоді слід було подбати і про контрзаходи, зокрема вивчити можливість реверсу Трансбалканського маршруту, проте думка експертної спільноти з цього приводу була в чергове проігнорована. Станом на сьогодні ситуація виглядає наступним чином. Росія і Туреччина завершують будівництво двох гілок «Турецького потоку», повністю виключаючи Трансбалканський маршрут з українського транзиту. Одна гілка постачатиме газ до Туреччини, інша – через Болгарію спрямує газ у Сербію і Угорщину на Австрію.

“Про масштабні загрози для енергетичної та економічної безпеки України, які несе запуск «Турецького потоку», читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Посла Сергія Корсунського для порталу “Hromadske.ua”

https://hromadske.ua/posts/pokinutij-front-gazovoyi-vijni-chas-zvernuti-uvagu-na-pivden

Меню