Сергій Корсунський про те, що чекає на американо-китайські відносини для видання “Дзеркало тижня”

“…Статус Гонконгу як спеціальної китайської території підтримувався з 1997 року, коли набрала чинності угода про передачу Китаєві колишньої британської колонії. І ось 2020-й поклав йому край де-факто. США скасували спеціальні торгово-економічні привілеї, що надавалися Гонконгу як ринковій економіці, де діяли зрозумілі Заходу принципи політичного устрою та умови ведення бізнесу. Саме через Гонконг у Китай надходило до 60% зовнішніх прямих інвестицій і понад 70% капіталу, там розміщувалися представництва більш як 1200 західних, насамперед — американських, компаній, у тому числі заборонених у КНР інтернет-гігантів.
Тепер усе буде інакше….”

Чому Китай вирішив повернути Гонконг під свою юрисдикцію ? Як впливає на США зближення Пекіна з Москвою? Яких кроків очікувати від Вашингтону по відношенню до Пекіну після виборів у США?

Про те, що чекає на американо-китайські відносини, — читайте у новій статті «Запашна гавань Китаю» директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні “Дзеркало тижня”.

Посилання: https://zn.ua/ukr/international/zapashna-havan-kitaju.html

Меню