У Дипломатичній академії України відкрилася виставка картин «Голодомор: очима українських художників»

22 листопада в ДАУ відкрилася виставка картин із приватної колекції директора Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса: «Голодомор: очима українських художників». Арт-проєкт відкрили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко, директор ДАУ Геннадій Надоленко, виконавча директорка U.S.-Ukraine Business Council (USUBC) Марина Антонова, а також художниця, заслужена діячка мистецтв, членкиня Національної спілки художників України, народна художниця України та кавалерка ордену Княгині Ольги ІІІ ступеня Віра Баринова-Кулеба.

На виставці представлені 57 робіт українських художників, які розповідають про одну з найбільших трагедій українського народу – Голодомор-геноцид 1932-33 років.

Віктор Ющенко:

Нинішня війна Московії проти України – це війна за ідентичність. Без самоідентичності жодна нація не може вижити. А пам’ять – це ключ до самоідентичності.

Дмитро Кулеба:

Сталін і його поплічники не лише вчинили геноцид проти українського народу. Радянський режим залякав цілі покоління українців, намагався стерти пам’ять про цей злочин. Але ми не зламалися. Ми подолали страх. Ми продовжимо і надалі працювати над тим, щоб світ знав про цю трагедію, і про перемогу українців у ній. Тому що нас не змогли вбити, нашу ідентичність не змогли знищити. Ціною страшної жертви ми перемогли у цій битві як нація. На кожному з нас лежить священний обов’язок, на честь наших пращурів, на честь українців, які безневинно загинули від голоду, пам’ятати та працювати над тим, щоб ніколи більше Україна не була жертвою. Щоб ми завжди були достатньо сильними, могли захищати себе та не допускати жодних знущань над нами як країною.

Геннадій Надоленко:

Про злочин геноциду варто розповідати усьому світу, а пам’ять про жертв більшовицьких катів має жити вічно. Як говориться в одному відомому вислові: «Людина живе доти, доки живе пам’ять про неї”.

Марина Антонова:

У картинах колекції багато болю та відчаю. Відчаю від того, що майже ніхто у світі не прийшов на допомогу Україні у ті страшні часи. Від голоду на найродючішій землі загинуло від 4 до 10 мільйонів людей. Сталіну вдалося знищити український опір, забравши у селянства хліб, знаряддя праці, позбавивши права життя ціле покоління українців.

Віра Баринова-Кулеба:

Ця виставка дуже важлива. Страшні часи Голодомору випали на долю наших дідів та бабів. На своїх картинах я малювала історію своєї родини: мого діда Миколи та баби Марфи, моєї матері. Моя мати втратила під час того голоду свого сина, мого брата. Але вона вижила і народила нас, іще чотирьох дітей. Ми, художники, хотіли показати вам наскільки це було жахливо. Ми хочемо, щоб через нашу пам’ять ви, молоді, не забували про тих, хто загинув тоді. Вони живі, поки ми пам’ятаємо про них.

Відвідати виставку можна з 22 по 30 листопада за адресою: вул. Велика Житомирська, 2.Попередній запис на відвідування, а також додаткова інформація щодо графіку роботи виставки: [email protected]

Захід проводиться із дотриманням усіх протиепідемічних умов. Обов’язкова наявність зеленого COVID-сертифікату та засобів індивідуального захисту.

Меню