16 травня у ДАУ розпочалося навчання за спеціальною професійною програмою “Міжнародне співробітництво”, розробленою для посадових осіб центральних органів виконавчої влади, які працюють у сфері зовнішніх зносин.
Головні теми курсу:
- Поточний стан процесу європейської інтеграції України.
- Шляхи відновлення України.
- Стратегічні комунікації та формування позитивного іміджу України.
- Підготовка до переговорів щодо вступу до ЄС.
- Стратегія, тактика та алгоритми ведення переговорів.
- Підготовка міжнародних візитів і укладання договорів.
- Ефективність ділового та особистого спілкування.
- Листування та публічні виступи англійською мовою.
Навчання відкрили Артем Рибченко, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України та Іван Нагорняк, заступник генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
Артем Рибченко:
Зараз ми опрацьовуємо два напрями щодо відновлення. Це так звані Fast Track Recovery та Long Plan Recovery. У чому різниця? Fast Track Recovery — це дуже швидкі кроки, які ми вже зробили і робимо на щоденній основі. Стосовно довгострокового бачення, це принципова позиція Президента України — відновлення країни за принципом Build Back Better, щоб ми почали будувати принципово нову державу за новими стандартами.
Іван Нагорняк:
Коли ми отримали статус кандидата, основні зусилля української влади були сконцентровані на двох речах. По-перше, це виконання семи рекомендацій. По-друге, це початок інституційної підготовки до передвступних переговорів. Із цих всіх семи рекомендацій, які вели для того, щоб Україна могла претендувати на відкриття переговорів про вступ, станом на середину травня ми маємо доволі позитивний прогрес. У нас залишилася одна рекомендація, з якою ще потрібно попрацювати — це реформа Конституційного суду.