Тематичний семінар «Актуальні тенденції глобального розвитку»

Сьогодні, 24 лютого, у Центрі професійної підготовки Академії завершився дводенний тематичний семінар «Актуальні тенденції глобального розвитку» для державних службовців центральних органів виконавчої влади, що працюють у сфері зовнішніх зносин.

Спікерами заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара та директорка програми Економічної дипломатії Ради зовнішньої політики «Українська призма» Тетяна Зосименко.

Лекція Сергія Корсунського була присвячена актуальним тенденціям і викликам світового розвитку. Пан Посол закцентував увагу на такому явищі, як «орієнталізація» ‒ процесі переміщення центру світового економічного розвитку на Схід, через що нерідко XXI ст. називають «століттям Азії». Мова також ішла про країни Азійсько-Тихоокеанського регіону, зокрема про Японію та її геополітичну роль.

Про тенденції регіонального розвитку, загрози для безпеки України та перспективи їх вирішення, детально розповів у своїй лекції Олександр Литвиненко.

Олександр Хара у своїй презентації висвітлив пріоритети зовнішньої політики адміністрації нового Президента США Д. Байдена.

Сучасні тренди світової економіки та особливості економічної дипломатії в умовах пандемії COVID-19 були розкриті у виступі Тетяни Зосименко.

Модерував зустріч – Олексій Шовкопляс, керівник Центру професійної підготовки Дипломатичної Академії України.

Меню