Тетяна Шевчук про стратегію Нідерландів в Індо-Тихоокеанському регіоні та на що варто звернути увагу Україні для видання “Український тиждень”

“Те, що Азія в ХХІ столітті стане центром економічної і політичної гравітації в міжнародних відносинах, перестало бути елементом стратегічних прогнозів експертів і перетворилося на реальність. Ураховуючи це, міжнародні актори так чи інак розпочали конструювання своїх інтересів, планів та бачення власної ролі в цій частині світу”.

У 2018 року Франція першою з країн-членів ЄС представила свою азійську стратегію. Два роки потому, у вересні 2020-го, своє бачення висловила і Німеччина. Нещодавно до цих двох основних гравців європейського континенту приєднався третій — Нідерланди; таким чином виник «клуб трьох». Це держави, чиє спільне бачення може стати прикладом для інших країн-членів та лягти в основу майбутньої стратегії всього Європейського Союзу. Саме ці країни очолять просування стратегічних перспектив побудови архітектури співпраці ЄС із Азією.

У чому ж полягає стратегія Нідерландів в Індо-Тихоокеанському регіоні та на що варто звернути увагу Україні, читайте у статті помічниці директора Дипломатичної академії України Тетяни Шевчук.

Меню