Тренінг «Домедична допомога»

27-28 квітня у ДАУ пройшов спеціальний короткостроковий тренінг з домедичної допомоги для посадових осіб дипломатичної служби України. Тренінг провів асистент кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини Національний медичний університет імені О.О. Богомольця Сергій Мартиненко.

У рамках курсу дипломати опанували:

  • навички проведення первинного огляду постраждалого та алгоритми вторинного огляду;
  • особливості надання домедичної допомоги при травмах у випадку відкритого, закритого і напруженого пневмотораксу;
  • навички зупинки кровотечі;
  • алгоритми проведення серцево-легеневої реанімації та ін.

Цитати від тренера курсу:

«Першочергово необхідно ретельно оглянути місце події і провести огляд потерпілого. При цьому ви маєте бути певні, що швидку допомогу викликали, поки проводиться огляд потерпілого».

«Якщо треба випустити повітря з легенів, то знаходимо друге міжреберʼя та проколюємо спеціальною медичною голкою, залишаючи пластикову трубку всередині».

«Піднята вгору кінцівка кровотечу не зупинить».

«Обовʼязково зазначаємо час накладання джгута, що є надзвичайно важливою інформацією для швидкої допомоги. У випадку відсутності засобів для написання можна використати навіть кров».

«Джгут/турнікет накладаємо на годину. Знімаємо дуже повільно, бо в іншому випадку можемо травмувати маленькі сосуди».

«Джгути не накладаються на суглоби та місця перелому кісток».

«За відсутності будь-яких медичних засобів джгут можна зробити самостійно. Беремо тканину, скручуємо навколо кінцівки та туго завʼязуємо. Знаходимо палицю, закручуємо та фіксуємо як турнікет».

«Після накладання джгута/турнікету не забуваємо про пов’язку на рану».

«На нозі пульс визначаємо під коліном».

«Треба продовжувати серцево-легеневу реанімацію навіть після того, як на місце події прибуде швидка допомога. Припинити можна після того, як лікарі швидкої “перейняли” реанімаційні заходи щодо потерпілого».

Меню