Тренінг “Енергетична безпека ЄС”

11-12 квітня у ДАУ пройшов тренінг для посадових осіб дипломатичної служби «Енергетична безпека ЄС». Навчання провів ректор і професор політичної економії Естонської бізнес-школи, доктор Мееліс Кітсінг (Meelis Kitsing).

Основні питання тренінгу:

  • Економічні, соціальні, політичні та безпекові загрози з боку росії до 24 лютого.
  • Поточна ситуація із забезпеченням безпеки постачань енергетичних ресурсів до держав-членів ЄС.
  • Підвищення енергетичної стійкості ЄС: трансформація енергетичного міксу.

Енергетичний транзит України та особливості естонського досвіду інтеграції до Єдиного енергетичного ринку ЄС та ін. У рамках дводенного курсу учасники розглянули пропозиції щодо альтернативних енергетичних опцій для української енергетики, питання управління попитом на енергію, взаємозв’язок енергетичної безпеки з цифровою та екологічною трансформацією. А також різні сценарії енергетичної безпеки ЄС.

Декілька цитат від спікера:

Якщо говорити про зміну клімату, Європа має чудову Зелену угоду. Тож енергетика є однією зі сфер, де Україні потрібно провести чимало реформ, щоб досягти кліматичних цілей. Це буде серйозним викликом для галузі.

Глобальні рівні CO2 зростали, якщо озирнутись, ще 1000 років тому. Основна думка в європейських політичних колах полягає у тому, що треба багато зробити, намагаючись суттєво реструктуризувати економічну модель, і мати нову політику. При цьому без значного державного втручання теж не обійтись.

Меню