У Дипломатичній академії відкриється виставка картин до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років: «Голодомор: очима українських художників»

22 листопада о 12:30 в Дипломатичній академії України відкриється виставка картин із приватної колекції директора Американсько-Української ділової ради Моргана Вільямса: «Голодомор: очима українських художників».

Арт-проєкт відкриють міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, директор Дипломатичної академії Геннадій Надоленко, виконавчий директор Американсько-Української ділової ради Марина Антонова, а також художниця, заслужена діячка мистецтв, членкиня Національної спілки художників України, народна художниця України та кавалерка ордену Княгині Ольги ІІІ ступеня Віра Баринова-Кулеба.

На виставці будуть представлені понад 50 робіт українських художників Миколи Бондаренка, Віри Баринової-Кулеби, Нестора Кизенка, Ніни Марченко, Миколи Шевцова, Володимира Куткіна, Івана Новобранця та Ілька Мироненка.

Захід має на меті привернути увагу до однієї із найбільших трагедій українського народу засобами образотворчого мистецтва. Практично всі роботи колекції створені після 1988 року, коли вперше було офіційно визнано, що мільйони українців були знищені голодом у 1932-1933 роках, оскільки протягом 70 років українським митцям не дозволяли зображувати у своїх творах національну катастрофу української нації.

Геннадій Надоленко: «Голодомор в Україні це одна з найстрашніших сторінок історії, рана, яка кровоточить до нашого часу і потребує належної міжнародно-правової оцінки всього світу і перемоги історичної справедливості. Ця унікальна колекція картин, присвячена темі геноциду українського народу, спрямована саме на це».

Морган Вільямс: «Митці одними з перших реагують на трагічні події і розповідають про них людям. Але в Україні їм знадобилось понад 60 років, щоб почати говорити про це. Тому сьогодні дуже важливо, що українських художники звернулись до своєї історії і розповіли правду про те, що сталося. Українці мають більше знати про найтрагічнішу сторінку в історії свого народу, знати, що українська нація втратила мільйони людей внаслідок рукотворного голоду».

Організатори заходу: Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Американсько-українська ділова рада (USUBC).

Відвідати виставку можна з 22 по 30 листопада за адресою: вул. Велика Житомирська, 2, Дипломатична Академія України, Велика зала, 2-ий поверх.

Дипломатична академія оголошує акредитацію на відкриття виставки.

Акредитація ЗМІ, які зацікавлені висвітлити подію, та додаткова інформація щодо графіку роботи виставки: Катерина Яблінська, 096-387-55-52, [email protected]

Вхід на відкриття та на виставку за попереднім записом. Захід проводиться із дотриманням усіх протиепідемічних умов. Обов’язкова наявність зеленого COVID-сертифікату.

Меню