26 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №448/2021, яким затвердив Стратегію зовнішньополітичної діяльності України.
“Вперше за тридцять років незалежності за президентства Володимира Зеленського Україна отримала системний стратегічний документ щодо зовнішньої політики. Стратегія свідчить, що ми будуємо ефективну довгострокову політику захисту національних інтересів України. Ми працюємо над утвердженням України як активного учасника міжнародної політики, творця власної та регіональної безпеки завдяки новим альянсам, країни нових економічних можливостей”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Стратегія спрямована на захист і просування інтересів України у світі. Вона визначає цілі, географічні та тематичні пріоритети зовнішньої політики на середньострокову перспективу.
Політико-дипломатична протидія російській агресії залишається найвищим пріоритетом зовнішньої політики України. Стратегічною метою держави залишається набуття членства в ЄС та НАТО.
Документ аналізує сучасне місце та роль Української держави у світі, актуальні міжнародні процеси і тенденції, оцінює виклики та загрози у низці сфер. Пріоритетна увага надається відносинам стратегічного характеру та стратегічним партнерствам зі США, Великою Британією, Канадою, Німеччиною, Францією, а також відносинам з сусідніми країнами: Польщею, Туреччиною, Литвою, Румунією, Грузією, Молдовою. Також Україна має на меті зміцнити свої позиції у Балто-Чорноморському регіоні, прагне посилити розвиток добросусідських та партнерських відносин з державами Центральної, Південної та Східної Європи. Стратегія передбачає розширення співпраці з країнами Азії, Близького Сходу та Африки, Латинської Америки, насамперед, у сфері торгівлі та економічної співпраці.
У розділі VI. Інституційна спроможність також згадується про Дипломатичну академію України: