Українські дипломати продовжують розвивати компетенції з міжкультурної комунікації

6 та 8 червня у ДАУ пройшли тематичні тренінгові сесії спеціальної короткострокової програми професійного навчання посадових осіб дипломатичної служби «Крос-культурна взаємодія: країни Африки та Латинської Америки».

Тренінг провела керівна партнерка консалтингової компанії TLFRD, професорка Києво-Могилянської Бізнес Школи Марина Стародубська.

У рамках сесій спікерка розглянула теоретичні засади крос-культурної взаємодії, зокрема, теорію поліактивних і реактивних культур, так звану Модель Льюїса (The Lewis Model). Особливий фокус був зроблений на культурні особливості, національні цінності і поведінкові та комунікаційні патерни прийняття рішень країн Латинської Америки та Африки.

Декілька цитат від спікерки:

Крос-культурні студії дозволяють розширити комунікаційний та взаємодієвий арсенал наших дипломатів, адже знання особливостей менталітетів інших країн істотно скорочує шлях від першого контакту до довіри, від початку знайомства до співпраці. В українців багато сходи досвідів зі стратегічними для нас країнами та регіонами, обговорювати та переосмислювати які продуктивніше, коли знаєш як будувати відносини.

Україна завжди була “на фронтирі” руху народів, ресурсів та воєн за різні території, тож ми розвинули складну і розмаїту національну культуру — адаптивну до взаємодії з інакшими менталітетами й водночас достатньо життєстійку, щоб пронести її крізь 400-річні випробування. Крос-культурна наука дає підґрунтя для пошуку оптимальних форматів взаємодії з різними країнами світу для донесення інформації про Україну та її місце на міжнародній арені.

Меню