«Я — українець!»: як Геннадій Удовенко на політико-​дипломатичному фронті відстоював незалежність України – стаття Станіслава Желіховського для Foreignpolicy

Періодично лунають голоси: мовляв, незалежність впала на нас з небес, наче манна небесна. Натякають при цьому на ГКЧП, який буцімто сприяв розвалу Радянського Союзу. Це абсолютно невірно, адже за волю України поклали голови мільйони співвітчизників як під час національно-визвольної боротьби, так і внаслідок штучних голодоморів, депортацій, репресій. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять полеглих борців, і робимо все можливе, аби Українська держава нарешті стала сильною та впливовою, здатною як виконувати взяті на себе перед міжнародним співтовариством стратегічні зобов’язання, так і забезпечити власним громадянам загальноприйнятний у цивілізованому світі рівень демократичних свобод та соціальних гарантій.

Геннадій Удовенко

Сказано майже двадцять років тому. Але неначе сьогодні…Геннадій Йосипович Удовенко, якому 22 червня цього року мало би виповнитися 90 років, не дожив до цих подій. Однак про загрози, що йшли як від східного сусіда, так і про інші фактори, відомий український дипломат і політик неодноразово попереджав при своєму житті.

Більше про це читайте у статті провідного фахівця ДАУ Станіслава Желіховського до Року Удовенка.

Меню