Євгенія Габер про нові можливості і нові ризики, закладені в домовленостях сторін по Нагірному Карабаху, для видання “Дзеркало тижня”

10 листопада 2020 року представники Вірменії, Азербайджану та Росії домовилися про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Хоча в переговорах брали участь лише три країни, «за кадром» залишився не менш важливий гравець, який великою мірою визначив результат другої карабаської війни і на полі бою, і за столом перемовин.

На думку багатьох експертів, саме цей «незримий» учасник — Туреччина — і став головним переможцем у війні Вірменії та Азербайджану, що закінчилася введенням у регіон російських «миротворців».

«Анкара повернулася на Південний Кавказ всерйоз і надовго» — приблизно з такими заголовками вийшли матеріали не тільки в турецькій, а й в українській пресі. Однак, заглибившись у вивчення питання, можна виявити, що не все так однозначно. Про нові можливості і нові ризики, закладені в домовленостях сторін по Нагірному Карабаху читайте у статті заступниці директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Євгенії Габер.

https://zn.ua/ukr/international/kavkazki-brantsi.html

Меню