Євгенія Габер розповідає про те, що змінює дипломатію сьогодні і що впливатиме на її розвиток в наступні роки у виданні “Дзеркало тижня”

“Світ змінився, і схоже, швидше, ніж ми очікували. Міжнародні відносини вже давно перестали бути прерогативою національних держав, а світова політика – клубом для обраних. Фокус глобальної конкуренції поступово зміщується у кіберпростір. Найпотужніші держави світу змагаються не за ресурси і території, а за технологічні переваги у сфері комунікацій, запровадження мережі 5G та захист своїх (чи доступ до чужих) даних. Експерти всерйоз дискутують про необхідність розробки нового законодавства, яке б урегульовувало правові відносини держав і приватних компаній у цифровому полі та у відкритому космосі.
Не може стояти осторонь цих процесів і дипломатія, що змушена пристосовуватися і до сутнісно нового порядку денного міжнародних відносин, і до нових методів роботи”.

Про те, що змінює дипломатію сьогодні і що впливатиме на її розвиток в наступні роки, читайте в статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер .

Меню