Євгенія Габер розповідає про те, як відбувається перехід дипломатичного світу в онлайн та чи готова українська дипслужба до нових викликів у виданні “Європейська правда”

Цього тижня Україна почала головування у Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ, що вперше в історії проходитиме в онлайн-режимі. До кінця місяця має відбутися і перший “віртуальний візит” прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Німеччини. Пандемія продемонструвала, що за бажання значну частину міжнародних відносин можна легко перевести в “цифровий” формат. Перший успішний досвід “віртуальних” самітів G7, ЄС та інших організацій вже довів ефективність таких заходів. Серед безумовних плюсів – значна економія часу та коштів, а також більша відкритість та транспарентність в процесі прийняття рішень. З іншого боку, з переходом в онлайн виникають і нові проблеми, пов’язані насамперед із застосуванням інноваційних ІТ технологій. Втім, технічні питання – це лише верхівка айсбергу. Головним викликом залишається якісна професійна підготовка дипломатів, адже новий формат “дистанційної дипломатії” потребуватиме і кардинально нових навичок: організаційних, технічних, комунікативних, переговірних та психологічних, що дозволять швидко адаптуватися до нових умов роботи.

Про те, як відбувається перехід дипломатичного світу в онлайн та чи готова українська дипслужба до нових викликів читайте в новій статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер для видання “Європейська правда”.

Більше за посиланням https://www.eurointegration.com.ua/…/2020/04/23/7109048/

Меню