«Європейська стратегія України: двосторонні та багатосторонні відносини як інструменти досягнення зовнішньополітичних цілей України»

Сьогодні в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся черговий Круглий стіл у рамках проекту «Концепції зовнішньої політики України», що реалізовує Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії спільно з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта та UA: Ukraine Analytica.

Захід був присвячений європейському напрямку зовнішньої політики України- «Європейська стратегія України: двосторонні та багатосторонні відносини як інструменти досягнення зовнішньополітичних цілей України». Своє бачення двосторонніх відносин та пріоритетів політики України в окремих регіонах Великої Європи представили експерти: Володимир Солов’ян (Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння), Андрій Каракуц (Центр прикладних досліджень), Віталій Мартинюк (Центр глобалістики «Стратегія XXI») та Вікторія Орлик (Національний інститут стратегічних досліджень). У дискусії за участі численних політологів, економістів, юристів та студентів- міжнародників розглядалися Північна та Західна Європа, Європейське Середземномор’я, Балканський регіон, Центрально-Східна Європа та Балтія.

  • Що зараз на горизонті у Європи?
  • Чим цікава їй сьогоднішня Україна?
  • Чи залишиться вона цікавою майбутній Україні?
  • Як пришвидшити обопільне тяжіння і перетворити його на природне возз’єднання?

Відповідь – у проведенні продуманої політики щодо окремих держав, насамперед сусідів, з активним долученням до регіональних форматів, виконанням зобов’язань перед партнерами і якісній комунікації із закордоном та власними громадянами. Важливим інструментом, що може бути використаний для зміцнення співпраці України з державами регіону, посилення власних позицій та захисту державних інтересів, є 4+ мільйона українців, які нині проживають у державах Європи.

За підсумками обговорення буде сформульовано рекомендації до зовнішньої політики України на європейському напрямку. Цілісне бачення засад, на яких повинна базуватися зовнішня політика держави, буде презентовано після завершення розгляду усіх політик в регіональному зрізі.

Черговий круглий стіл відбудеться наприкінці жовтня та буде присвячений політиці щодо Африки та Близького Сходу.

Меню