Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Європейського Союзу в Україні, головою Представництва ЄС в Україні, паном Матті Маасікасом

4 березня 2020 року в Центрі інформаційних ресурсів Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Європейського Союзу в Україні, головою Представництва ЄС в Україні, паном Матті Маасікасом. Захід відбулася за модерації директора Дипломатичної академії України, посла Сергія Корсунського.

Посол Маасікас має поважний дипломатичний стаж та досвід роботи зі структурами Європейського Союзу. У 2011-2016 роках він був постійним представником Естонії в ЄС, а перед своїм призначенням до Києва три роки працював на посаді заступника міністра закордонних справ Естонії з європейських питань.

Під час своєї лекції на тему «Кордони Європи» посол Маасікас представив складну історію поступового розширення кордонів Європейського Союзу, починаючи від створеної в 1951 року Європейської спільноти вугілля та сталі.

Свою промову Посол Маасікас завершив на оптимістичній ноті:

“Немає сумніву, що Україна є європейською країною. Україна – це Європа. Якщо люди почуваються європейцями, це означає, що ця країна і це суспільство є європейськими. На даний момент в ЄС не існує консенсусу, чи має стаття 39 Лісабонської угоди стосуватися України. З іншого боку, також не існує консенсусу в питанні, що вона не повинна її стосуватися… В ЄС періодично з’являються голоси, які пропонують накреслити чіткі та остаточні кордони Європи…Проте Європа є географічним, історичним, культурним та економічним утворенням, і кожне наступне покоління накреслювало його нові кордони. Будемо сподіватися, що ще за нашого життя ми побачимо нові кордони Європи, які включатимуть Україну”.

Меню