• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Директор Дипломатичної академії Ігор Осташ зустрівся з Послом Норвегії в Україні Ларсом Рагнаром Хансеном
Опубліковано 27 квітня 2026 року о 15:27

24 квітня директор Дипломатичної академії Ігор Осташ зустрівся з Послом Норвегії в Україні Ларсом Рагнаром Хансеном (Lars Ragnar Hansen).


Сторони обмінялися думками щодо особливостей системи освіти у сфері міжнародних відносин та підвищення кваліфікації дипломатів та держслужбовців в Україні та Норвегії та погодилися, що тема військової дипломатії займає ключове місце у системі підготовки на сьогодні.


Ігор Осташ та Ларс Рагнар Хансен також обговорили можливості співпраці Дипломатичної академії України з Українським центром (NUPI Ukraine Centre), який відкрився у лютому 2026 року у складі Норвезького інституту міжнародних відносин (НІМВ) та працює за підтримки Програми Нансена для України від Норвезького агентства з питань співробітництва в розвитку (NORAD). Очікується, що Український центр стане осередком досліджень НІМВ, пов’язаних з Україною, зокрема таких тем, як вплив війни в Україні на норвезьку, європейську та глобальну політику безпеки; взаємодія між українською та європейською оборонними промисловостями; організація військової підтримки України; організація допомоги та підтримки для реконструкції; ситуація в українських регіонах, тимчасово окупованих Росією, тощо.


Сторони також обговорили можливість залучення норвезьких експертів та викладачів для проведення у Дипломатичній академії України короткострокових та довгострокових курсів на тему міжнародної політики щодо Арктики, що є одним з основних напрямів зовнішньої політики Норвегії.


Окрім того, Ігор Осташ подякував Послу Норвегії в Україні за всебічну підтримку, яку Норвегія надає Україні у військовій та гуманітарній сферах з першого дня початку збройної агресії росії проти України.


Участь у зустрічі з української сторони також взяли перша заступниця директора Ірина Іващук та заступниця директора Катерина Сидоренко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux