22 липня в Києві АНТС провела установчу зустріч, де презентувала платформу стратегічного діалогу, яка об'єднає представників державних інституцій, парламенту, сектору безпеки і оборони, аналітичних центрів, громадянського суспільства, ветеранів та молоді.
Консультативна мережа створена для регулярного експертного діалогу про співпрацю України з НАТО. Її учасники працюватимуть у тематичних робочих групах, обмінюватимуться досвідом, готуватимуть рекомендації з питань безпеки, оборонних реформ, стійкості держави, інновацій й розвитку оборонних технологій та презентуватимуть міжнародним партнерам.
Під час презентації засновниця Мережі АНТС Ганна Гопко зазначила:
«Ми маємо по-новому говорити з НАТО. Нам потрібен майданчик, де можна відкрито обговорювати найскладніші питання, формувати спільне бачення пріоритетів співпраці України з НАТО, обмінюватися позиціями та ідеями між усіма, хто працює над питаннями безпеки й оборони, і перетворювати експертні напрацювання на узгоджені рекомендації».
Керівник Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Ігор Осташ наголосив, що сьогодні відносини України з НАТО вже мають інший характер:
«Ще кілька років тому ми говорили про Україну і НАТО, перебуваючи в ролі прохачів. Сьогодні ситуація змінилася. Україна є важливим партнером Альянсу. Хочу подякувати Ганні Гопко та команді Мережі “АНТС” за роботу, яку вони роблять для розвитку співпраці України з НАТО та нашого просування до членства. Переконаний, що ця ініціатива матиме вагомі результати».
Для України важливо, щоб у питаннях євроатлантичної інтеграції звучав професійний і скоординований голос експертної спільноти. Саме для цього створена Консультативна мережа.
АНТС дякує всім учасникам за змістовну дискусію та готовність долучитися до спільної роботи.
Подія відбулася в межах проєкту «Україна – НАТО: Консультативна мережа громадянського суспільства», який реалізується за фінансової підтримки Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Погляди та думки, висловлені в межах проєкту, належать авторам і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію НАТО.