Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

27 квітня 2018 р. | Аналітична записка | Центр міжнародних досліджень

Аналітична записка провідного фахівця Центру міжнародних досліджень Олени Снігир «Компаративний аналіз експансіоністської політики Росії у Придністров’ї, на Донбасі і в Криму та в Абхазії і Південній Осетії: паралелі та відмінності»

Україна має сумнівну перевагу бути третім, після Молдови та Грузії, об’єктом російської новітньої військової агресії. Порівняльний аналіз участі Росії в розвитку конфліктів на території трьох країн дозволяє говорити про те, що придністровський, південноосетинський, абхазький конфлікти, війна в Грузії, війна на сході України і окупація Криму є частинами більшого, системного явища російської зовнішньої політики — російського експансіонізму.

Протистояти загрозам, які несе російський експансіонізм, можна навіть за умов неспівмірності силових потенціалів, економічних та ресурсних можливостей. Україна вже скористалася уроками конфліктів в Грузії та Молдові і уникла непоправних помилок. Але корисний ефект від дослідження особливостей агресії Росії в трьох країнах далеко не вичерпаний.

 

Детальніше читайте в аналітичній записці провідного фахівця Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України Олени Снігир  “Компаративний аналіз експансіоністської політики Росії у Придністров’ї, на Донбасі і в Криму та в Абхазії і Південній Осетії: паралелі та відмінності”.